środa, 14 kwietnia 2010
Kwiatowe akcenty

Na wazony i kule trafiły akcenty kwiatowe.

 


 

 


 

16:48, a-gunia1983 , Decoupage
Link Komentarze (2) »
Powrót do życia

Po długiej przerwie wróciłam zaróno do życia jak i do malowania. Święta, żałoba narodowa i moja prywatna spowodowała zastój, ale nie będę narzekać na życie, ponieważ inni mają gorsze problemy. Zabieram się do pracy. Oto ostatnio powstałe prace.

Jako pierwszy tablet, motyw często powtarzający się na blogu. CO jakiś czas uzupełniam swój prywatny komplet.


 

16:34, a-gunia1983 , Decoupage
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 30 marca 2010
Szkatułkowy misz masz.

W ostatnim pracowitym okresie powstały trzy szkatułki, niestety jednej nie zdąrzyłam uwiecznić.

Pierwsza w staro dawnym stylu, moim ulubionym. Spód szkatułki bejcowany, a na górze motyw starych zdjęć. Muszę jeszcze wyłożyć ją w środku filcem.

Druga szkatułka to motyw afrykański postarzany miejscami bitumem. Brakuje jeszcze reszty kompletu czyli wazonu i kielicha, ale rozeszły się jak świeże bułki.

 

 


 

 

 

13:50, a-gunia1983 , Decoupage
Link Komentarze (2) »
Fajoletowy szał :)

Nie mogę się opędzić od tych fioletów, non stop za mną chodzą. Tym razem padło na chustecznik. Serwetka ornamentowa więc poszło rachu ciachu.

13:39, a-gunia1983 , Decoupage
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 marca 2010
Dzbanki, dzbanuszki...

Zastanawiałam się nad ich przeznaczeniem i wymyśliłam, że idealnie będą się nadawać do napojów na te mam nadzieję ciepłą wiosnę.

19:29, a-gunia1983 , Decoupage
Link Dodaj komentarz »
Lawendowy aromat

W dalszym ciągu lawenda jest Waszym ulubionym tematem, dlatego ponownie po niego sięgłam. Tym razem powędrowała na kieliszki.

19:20, a-gunia1983 , Decoupage
Link Komentarze (1) »
Chlebnik ornamentowy

Nazwa troszkę dziwna, ale nic innego nie przychodziło mi do głowy. Kawałki chleba moment będą znikać z wielkanocnego stołu.

19:09, a-gunia1983 , Decoupage
Link Dodaj komentarz »
Kuchenny akcent!

Ufff...., już po jarmarkach wielkanocnych. Nareszcie mam więcej czasu dla siebie i na pisanie bloga :).  Prac do prezentowania się trochę nazbierało, zacznę od wieszaczków kuchennych. Tym razem wybrałam motyw jabłkowy ( pasuje mi do kuchni) i motyw różany bardzo lubiany przez moich fanów.
 

19:05, a-gunia1983 , Decoupage
Link Komentarze (1) »
niedziela, 21 marca 2010
Wiosna na szkle!

Wróciłam do zdobienia kieliszków. Dominują motywy wiosenne i kwiatowe.

 

 

20:45, a-gunia1983 , Decoupage
Link Dodaj komentarz »
Oblężenie jajkowe :)

Po długiej przerwie pojawią się teraz nowe fotki. Pierwsze koty za płoty, festiwal w Sadkach mam już za sobą i teraz zabieram się za wrzucanie fotek. Jako pierwsze wskoczą jajka, małe i duże wszystkie na nóżkach. Starałam się uniknąć nawału zdjęć i powstały kolaże, jednak straciły troszku na jakości.


20:42, a-gunia1983 , Decoupage
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 marca 2010
Powiew świąteczny

Powoli ruszają już przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Powstało już parę kompletów jajek, ale czekają na lakierowanie. Jako pierwszy w kadr aparatu wpadł koszyczek wielkanocny w bratki. Wybrałam motyw, który nie koniecznie kojarzy się ze świętami i może całorocznie upiększać wystrój pokoju.

10:33, a-gunia1983 , Decoupage
Link Komentarze (1) »
piątek, 05 marca 2010
Ramki,ramki,ramki

Ostatnio powstały pierwsze ramki w moim wydaniu. Ciężko było mi dobrać wzór, może dlatego, że za dużo już ich mam. Pod długich namysłach wybrałam róże i motyw czarno biały. Ostatnio powoli się rozkręcam, motywują zbliżające się jarmarki wielkanocne. Co prawda jak się wyjrzy za okno to jakoś tego nie widać, panuje raczej wszechobecna zima.

09:14, a-gunia1983 , Decoupage
Link Komentarze (1) »
czwartek, 04 marca 2010
Nalewka babuni :)

Wpadły mi ostatnio w ręce dwie butelki. Nie będę reklamowć firmy, ale wtajemniczeni więdzą po czym :). Wzór, który się tutaj pojawił już dawno za mną chodził. Tak myślę, że dodam jeszcze wstążkę u góry.

18:56, a-gunia1983 , Decoupage
Link Dodaj komentarz »
środa, 03 marca 2010
Turkusiasto!

Ogarnęły mnie klimaty kwiatowe ostatnio, to chyba brak wiosny :) Powstał kolejny kuchenny wieszaczek. Podstawowe kolory to turkus i biel, a na to wszystko biało różowe storczyki ahhhhh..... aż się rozmarzyłam. Niestety moje doniczkowe storczyki jakoś nie przetrwały, już drugie wylądowały na kompostniku. Nie mam ręki do tych kwiatków, ale za to wieszak, że tak się nieskromnie wyraże wyszedł bardzo dobrze.

15:09, a-gunia1983 , Decoupage
Link Komentarze (1) »
wtorek, 02 marca 2010
Angielski klimat

W mojej twórczości powiało ostatnio Anglią. Szukałam jakiegoś ładnego motywu kwiatowego, przerzuciłam stos wzorów, a i tak wróciłam do uniwersalnych róż. No cóż, mają swój urok.

17:19, a-gunia1983 , Decoupage
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 01 marca 2010
Powitanie marca!

Postanowiłam marzec powitać wiosennie i udało mi się wykończyć pełne ciepła kielichy. Polne kwiatki na żółtym ciepłym tle. Dół kieliszków i liście wykończone pastą strukturalną i drobne złote ślaczki dla ozdoby. Może przegnają tę zimę i przywołają wyczekiwaną wiosnę.

09:32, a-gunia1983 , Decoupage
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 lutego 2010
Karmelowy wieszaczek

Ostatnio u mnie jakiś zastuj. Podejrzewam, że to przez ciągnącą się zimę i sesje, która daje w kość. Znalazłam jednak chwilkę na odstresowanie się i powstał wieszaczek kuchenny w kolorach karmelkowo - brązowych.

15:10, a-gunia1983 , Decoupage
Link Dodaj komentarz »
sobota, 13 lutego 2010
Zielono mi....

Kolejny chustecznik powstał  w kolorach zieleni, może przywoła wiosnę. Wykonany bardzo prostą techniką, motyw serwetkowy naprasowany i na to lakierowanie. Cóż tu więcej pisać, prezentuje się poniżej, a ja szybko lecę oglądać relację z Vancouver :)


22:28, a-gunia1983 , Decoupage
Link Komentarze (2) »
Lawendowo....

Witajcie! Oto jedna z moich ostatnich prac, lawendowy chustecznik. Powstał na zamówienie dla Basi. Mam nadzieję, że się spodoba. Słodki, lawendowy i spokojny. Delikatne gałązki lawendy nakleiłam na białe tło, aby przełamać tą sielankę na dolną częśc nałożyłam delikanty odcień fioletu. Na łączeniu pojawiła się wstążka z delikatnymi kokradkami i praca skończona.

00:11, a-gunia1983 , Decoupage
Link Komentarze (1) »
środa, 10 lutego 2010
Walentynkowy kufel!

 

Gdy spojrzy się w kalendarz nieuchronnie zbliżają się Walentynki. Co prawda ja jakoś nie obchądzę z pompą tego święta. Miłość nie powinna być czymś odświętnym tylko codziennym. Upominki od najbliższych naszemu sercu osób nie tylko potrzebne są raz do roku, ale również tak bez okazji. W końcu aby te piękne uczucie przetrwało odciskające się na nim piętno czasu potrzeba niespodzianek, upominków, czułych słów i pięknych gestów miłości. Dlatego ja życzę Wam miłości pięknej jak zachód słońca, czułej i delikatnej jak puszek na wietrze, romantycznej jak niebo pełne gwiazd i trwałej jak skała.


Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje,
[nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie.


Rozmarzywszy się wracam do decoupagu. Oto na zamówienie powstał walentynkowy kufel. Pijąc z niego piwko jak tu się nie zakochać.

Jako tła użyłam papieru ryżowego w kolorze różowym wyszedł bardzo delikatnie i słodko. Na wierzch nakleiłam motyw misiowato-miłosny i serduszka posypane brokatem. Przejście pomiędzy papierem ryżowym, a szkłem również oddzieliłam linią brokatu. No to zdrówko.....


 

12:33, a-gunia1983 , Decoupage
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 stycznia 2010
Makowa taca

Jakoś ten motyw makowy się za mną ciągnie i nie mogę się oderwać. Teraz powstała taca. Spękania jednoskładnikowe, motyw z serwetki i brzegi przyciemnione bitumem. Czeka jeszcze na polakierowanie..... i na pewno przyda się na karnawołowe domówki :)

18:25, a-gunia1983 , Decoupage
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 stycznia 2010
Nie ma to jak ciepły early grey :)

Kolejny zakup w Drewnianej Dolinie już skończony. Tym razem jest to pojemnik na herbatkę. Hmm... na obecne mrozy najlepsza ciepła herbatka z cytrynką:)

Wzór wygrzebany w stosie serwetek, klej i spękania jednoskładnikowe z Dali i praca gotowa. Prosto, bez szczególnych ceregieli, ale ładnie ( mam taką nadzieję).

15:12, a-gunia1983 , Decoupage
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 stycznia 2010
Lawendowy przybornik

Witam Was po dłuższej przerwie. Na usprawiedliwienie mam tylko chorubsko :) Niestety i mnie dopadło, ale już się wykurowałam i wracam do pracy. Lecący katar i kaszel nie nastrajał do malowania, więc zabrałam się za frywolitkę i powstaje bieżnik na stół, ale o tym to już w innej notce.

Zakupiłam ostatnio w Drewnianej Dolinie parę ciekawostek, oto jedna z nich przybornik na biurko. Już od dawna drażniły mnie walające się kartki i długopisy przy komputerze, więc napewno się przyda. Fiolet dlatego, że pasuje do wystroju pokoju, a wiadomo, że jak fiolet to musi być lawenda. Miejscowe spękania jednoskładnikowe dodały uroku.

11:28, a-gunia1983 , Decoupage
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 stycznia 2010
Pierwsze Candy

Zapisałam się na Candy u Apandany, może mi się poszczęści i natchnie do organizowania Candy na moim blogu.

www.apandana.blox.pl

14:03, a-gunia1983 , Decoupage
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 stycznia 2010
Polowanie

Butelka ta powstała już dość dawno, ale jakoś nie miała szczęścia trafić w apart. Prosty decoupage, spękania jednoskładnikowe Dali (od dłuższego czasu używam tylko tej firmy), biała farba Heritage, motyw myśliwski z serwetki i gdzie niegdzie domalowane tło. Polotu żadnego nie ma ale prostota też ma swój urok.

18:01, a-gunia1983 , Decoupage
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5

Witajcie na moim blogu
Mam na imię Agnieszka, mam nadzieję,że czas poświęcony na oglądanie mojego bloga nie będzie stracony. Serdecznie Pozdrawiam!


Licznik odwiedzających


Wszystkie prace są do nabycia. Jeżeli coś wpadło Ci w oko napisz.
Możliwy odbiór osobisty w Bydgoszczy.


Kontakt:
Agnieszka Pacocha
Nakło nad Notecią
Napisz do mnieweather